Pierwsza nagroda w konkursie Muraspec

In Projektowanie wnętrz by archideck

Prezentujemy kilka zdjęć z gali Muraspec, na której zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie na 18-lecie Muraspec w Polsce „Ściana, kluczowym elementem wnętrza publicznego” – więcej o tej firmie możecie dowiedzieć się na http://muraspec.pl/

_____________________

Po prawej prezentujemy projekt konkursowy tapety.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z gali.

Projekt konkursowy – pierwsze miejsce w konkursie na 18-lecie Muraspec w Polsce „Ściana, kluczowym elementem wnętrza publicznego” Projektując tapetę konkursową skupiliśmy się na minimalistycznej formie sześcianu. Wpisaliśmy się we współczesny trend geometrycznych form, które aktualnie cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem. Tapeta składa się z trzech kolejno ułożonych pasów, które następnie są lustrzanie odbite, a w połączeniu stworzą szerszy kadr przestrzeni. Chcieliśmy stworzyć nieprzebytą geometryczną, a jednak prostą formę. Stąd zastosowanie tak prostej, a jednak powielonej bryły geometrycznej w naszej pracy. W przypadku publicznych przestrzeni, tapeta może być zarówno tłem, jak i nadawać im niezwykły akcent. W mniejszej przestrzeni z pewnością stworzy niepowtarzalny klimat wnętrza.

Ponadto, skupiliśmy się w dużej mierze na odbiorcy tapety. W przypadku projektowania wnętrz, niezmiernie często zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni. Dzięki perspektywicznemu ustawieniu sześcianów, tapeta sprawi, że realna przestrzeń wyda się większa, dając wnętrzu wrażenie nieskończonego. Naszym celem jest idea prostej formy, która w swoim zapętleniu stworzy przestrzeń niemożliwą, nieprzebytą, wprowadzi odbiorcę w zaciekawienie, refleksję. Ma ona pozostać zauważona przez odbiorcę, a być może wywołać u niego głębsze uczucie, czy refleksję. Jedno jest pewne, z pewnością odbiorca nie będzie mógł przejść obok takiej pracy obojętnie.